Pakodemy - Fol

Pakodemy

Yüzbinlerce soru, çözüm videoları, ders ve konu anlatımlarını içerisinde barındıran Pakodemy, yeni nesil öğrenme platformudur. Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin telefon ve tabletlerinden, kendilerine özel hedefler, günlük planlamalar, seviyelerine göre soru ve konu anlatımlarına, diğer öğrenciler ve öğeretmenleriyle soruları paylaşıp fikir alışverişinde bulunabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Fol olarak, eğitim ve teknolojinin bir arada olduğu bu yeni nesil öğrenme platformu için, marka stratejisi, isim, logo, kurumsal kimlik, mobil ve tablet uygulamalarının ve UI-UX çalışmalarını hazırladık. Ekibimiz, Pako+Akademi kelimelerinin  birleşiminden gelen Pakodemy ismini yarattı. 

Pakodemy logosu soru cevaplarını işaretlerken kullanılan kalem hareketi formundan yola çıkılarak oluşturuldu. Marka bilinci oluşturmanın genel estetiğini şekillendirmek amacıyla, çizgisel renkli illüstrasyonlar ve canlı renk paleti kullanıldık. 

UI ve UX ekibimiz marka ekibimizle birlikte, yaratılan marka kimliğini mobil uygulama ve tablet uygulamasına nasıl taşıyabilecekleri üzerine çalıştı. Analistlerden oluşan ekibimiz, benchmark analizleri, uygulamanın kullanılabilirliğini artıracak taslak eskiz çıktılar oluşturdu. Ekiplerimizin çalışmaları doğrultusunda, kullanıcı dostu, öğrenme, gelişme ve keşfetme motivasyonu arttıran bir platform ortaya çıkardık.

Proje Başlat